O nás

Chovatelská stanice Felones byla založena v roce 2004 a je zaměřena na chov a výcvik německých ovčáků z kvalitních pracovních linií s důrazem na vrozené pracovní schopnosti u štěňat a pracovní upotřebitelnost.

Zakladatelkou byla fena Fella Niox.  Fella byla nadšený pracant, s vrozeným aportem a obrovskou chutí do obran. Bez větších potíží jsem s ní složila  6 všestranných zkoušek včetně IPO3 a splnila bonitaci. Účastnili jsme se mnoha oblastních závodů, kde jsme se umísťovali na předních místech. V roce 2003 jsme splnili kvalifikaci na výběrový závod Mistrovství republiky IPO v České Třebové, ale pro zdravotní potíže Felly jsme bohužel nenastoupili a sportovní kariéru tak ve 4 letech předčasně ukončili. Fella odchovala jeden vrh – vrh A. Dožila se u nás 12ti let.

Protože se Fella k mé velké lítosti již dále nemohla účastnit výcviku začala jsem hledat vhodného nástupce. Po několika marných pokusech se na mě usmálo štěstí v roce 2006, kdy jsem si pořídila fenu Alexii Laperys. Alexia byla to pravé ořechové a s ní se mi podařilo splnit si své sny a zúčastnit se vrcholových závodů. Shodou okolností to byl právě výběrový závod v České Třebové, kterým byl jejím prvním velkým závodem. Následovala další výběrové závody a 2x účast na Mistrovství republiky IPO a 2x účast na Mistrovství ČKNO.
Největšími úspěchy bylo 7. místo na CACITu v Dobříši, 9. místo na Mistrovství ČKNO v Blovicích a 15.místo na Mistrovství republiky IPO ve Velešíně.
Alexia měla splněno množství zkoušek včetně SchH3, FH2 a mnohokrát obhájenou IPO3. Odchovala 2 vrhy – vrh B po Norman Eqidius ( z tohoto vrhu pochází Benji Felones, který se účastnil MR ČKNO a MR MSKS) a vrh C po Jaro Ja-He. Alexia bohužel  předčasně uhynula v 8,5 letech.

Z vrhu C jsem si nechala nástupkyni Alexie současnou chovnou fenu Coffee Felones. Coffee je extrémně temperamentní fena, s vrozeným kořistnickým pudem a rychlými a razantními obranami. Má splněno několik zkoušek včetně IPO2. Odchovala 4 vrhy – vrh D po Filip z Klídkova dvora, vrh E po Hero z Klídkova dvora, vrh F po Celo z Klídkova dvora a vrh G po Sorbon Tobani.

Z vrhu D jsem si nechala vnučku Alexie Denny Felones. Denny je velmi nadějná temperamentní  fena s pevnými nervy a přirozenou zlobou v obranách. Je připravována do chovu a snad i na závody? Uvidíme 🙂